Jak leczyć zaburzenia odżywiania u dorosłej?

Witam, piszę tu gdyż mam pewnien problem, mianowicie chodzi o moje odżywianie. Odkąd pamiętam miałam problemy z odżywianiem, w wieku 11 zaczęłam się „odchudzać” a właściwie głodzić co doprowadziło mnie prawie do anoreksji, miałam dużą niedowagę, dopiero w wieku 15 lat zaczęłam „normanie” się odżywiać. Aczkolwiek dalej mam problemy z odżywianiem. W wieku 15 lat zaczelam jesc normalne posiłki, pozwalałam sobie na więcej, także na słodycze czyfastfoody. W obawie ze przytyje ( ciagle obsesyjnie kontrolowałam wagę) zaczelam wymiotować po jedzeniu...teraz mam 20 lat i wciąż obsesyjnie kontroluje wage, trenuję na siłowni bardzo ciezko, moja dieta jest zbilansowana i jem ok.2300 kcal, tyle wynosi moje zapotrzebowanie, aczkolwiek nie mogę powstrzymać sie od śmieciowego jedzenia. Ograniczam się, ale Jak juz zacznę jesc to nie potrafię skończyć, objadam się. Potrafię zjeść dwa pudełka lodów na raz a potem wymiotuje... nie wydaje mi sie ze to bulimia, bo nie robię tego codziennie, tylko bywają u mnie takie napady... proszę o pomoc, bo nie wiem co robić, utrzymuję to w tajemnicy przed bliskimi...pozdrawiam.

Dzień dobry,

Bardzo dobrze, że zdecydowała się Pani do nas napisać oraz, że szuka Pani wsparcia i pomocy. Pani problem trwa już kilka lat, a nieleczone zaburzenia odżywiania mają tendencję do przechodzenia z jednego w drugie, co oznacza, że osoby, które chorowały w przeszłości na anoreksję mogą następnie zachorować na przykład na bulimię. Uważam, że bardzo ważne jest obecnie to aby podjęła Pani psychoterapię, dzięki której będzie Pani mogła przepracować istniejący problem.

Pozdrawiam,
M.Kęsek-Strózik