Jak leczyć zaburzenia snu przy borderline?

Witam, mam 18 lat i „choruje” na bordera. Ostatnio mam duży problem z zaśnięciem gdyż w momencie w którym zamykam oczy, mam już zasypiać pojawia się uczucie jakby „coś” w moim ciele spadało, przechodzi od szczęki w stronę klatki piersiowej. Odrazu gdy to czuje zaczynam panikować i odrazu się wybudzam. Nie jestem w stanie stwierdzić czy to skurcz. Czy nerwica może być przyczyną? Czy to może mieć związek z ciągłym stresem? Miewam również niskie ciśnienie przez leki, które przyjmuje (ssri).
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Podstawą w leczeniu zaburzeń snu jest bardzo dobra diagnoza! Potem wybiera się leki i/lub terapię oraz wprowadzanie zasad higieny snu.

Proponuję wizytę u dobrego psychiatry albo psychologa zajmującego się leczeniem zaburzeń snu.