Jak mam poprawić stan kolan?

witam choruje na polineuropatie czyli niedowład kończyn dolnych mam problemy z poruszaniem się prawdopodobnie przyczyną jest alkohol od 18 miesięcy nie pije alkoholu problemy dalej utrzymują się ale nie nasilają czy jest możliwość powrotu do zdrowia chociaż w niewielkim stopniu? neurovit itp. niezbyt pomagają ps. zaczęły boleć mnie kolana , jak mam postępować by nastąpiła poprawa z badań które przeprowadziłem nic nie wynikło

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

niedowład kończyn dolnych często wynika z uszkodzeń nerwów w obrębie drogi ruchowej, w przypadku polineuropatii alkoholowej, winna jest właśnie ta substancja. W leczeniu tego schorzenia pomocne są dwie metody, pierwsza z nich polega na odpowiedniej farmakoterapii. Jeżeli obecne leki nie pomagają, to powinien Pan to zgłosić u neurologa, który rozważy przepisanie mocniejszych preparatów. Wskazuje się również, że pomocna jest odpowiednia dieta i suplementacja w witaminy z grupy B.

Druga metoda jest metodą pomocniczą i polega na rehabilitacji. Stosuje się ją często obok leczenia farmakologicznego i polega ona na wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń pod okiem fizjoterapeuty. Warto jest także zacząć uprawiać jakiś sport i dużo się ruszać. Oczywiście w takim przypadku należy także całkowicie zrezygnować ze spożywania alkoholu.

Więcej o tej chorobie przeczyta Pan w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-alkoholowa-przyczyny-objawy-i-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.