Kobieta , 42 lata Witam , jestem po leczeniu chemioterapią i radioterapią z powodu raka nosogardła , minęło 15 lat od leczenia ale mam coraz większe problemy z wysuszoną śluzówką , każde przeziębienie to dla mnie trauma , nie mogę odkasłać , odkrztusić wydzieliny , nawet jak się uda za chwilę spowrotem mi charczy, inhalacje z soli i mukosolwanu nie pomagają , antybiotyk też nie . Jak mogę skutecznie nawilżyć śluzówkę by łatwiej mi było odkasłać .Dodam że przeziębienie trwa już prawie miesiąc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • OnkologiaOnkologia (gr. onkos – guz) jest gałęzią medycyny, która zajmuje się nowotworami, ich rozpoznawaniem i leczeniem. Badania onkologiczne mają na celu ustalenie przyczyn występowania i mechanizmów powstawania nowotworów, a także określenie sposobów ich zapobiegania, wykrywania i metod leczenia.
  • Radioterapia – Radioterapia jest obok chemioterapii i chirurgii onkologicznej jedną z najskuteczniejszych metod walki z rakiem. Radioterapia wykorzystuje promieniowanie jonizujące do niszczenia komórek nowotworowych, zahamowania ich wzrostu i podziału. Promieniowanie to specjalny rodzaj energii przenoszony za pośrednictwem fal lub strumieni cząsteczek.