Jak należy przyjmować dalej tabletki, gdy zapomnialam dwóch ostatnich z blistra?

Witam, wyjechałam na wakacje i zapomniałam zabrać ze sobą tabletek antykoncepcyjnych. Zostały w blistrze ostatnie dwie tabletki przed 7dniową przerwą. Uznałam, że pierwszy dzień w którym nie wzięłam tabletki będzie pierwszym dniem przerwy. Przerwę zrobiłam 4 dniową i dalej zaczęłam kolejne opakowanie. Czy dobrze zrobiłam? I czy ochrona antykoncepcyjna nie została przerwana? Trochę się denerwuję, że mogłam zrobić coś nie tak, tym bardziej, że w dniu w którym przyjęłam 4 tabletkę współżyłam z chłopakiem bez dodatkowych zabezpieczeń...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Postąpiła Pani właściwie. Ochrona powinna być pełna.