Jak odczytać swój wynik usg wątroby i trzustki?

Proszę o interpretację usg : wątroba powiększona prawy plat 144mm, lewy 104, o jednorodnej wzmozonej echogenicznosci I zatartym obwodowym rysunku naczyniowym, żyła wrotna poszerzona 15mm bez zmian ogniskowych. Trzystkustka również jednorodna stłuszczona. Reszta w normie.Czy to możliwe, że to poszerzenie żyły jest od stłuszczenia wątroby?

Szanowna Pani, niekoniecznie. Proszę omówić wynik z lekarzem prowadzącym. Serdecznie pozdrawiam