Jak odetkać w tej sytuacji ucho?

Witam, naleciała mi wczoraj woda do ucha i od tamtej pory mam je cały czas zatkane. Myślałam że przez noc wyleci tak jak zawsze ale nadal mam tam wodę do tego te ucho mnie boli i głowa, szyja po stronie ucha też mnie boli i do tego od czasu do czasu kręci mi się w głowie. I też cały czas słyszę szum w tym uchu. Czy to coś poważnego? Nie wiem czy iść do lekarza czy poczekać aż samo się odetka.

Proszę pilnie skontaktować się z laryngologiem, konieczna będzie ocena błony bębenkowej. Przedstawione objawy mogą wskazywać na zapalenie ucha środkowego, zawroty głowy sugerują również proces zapalny obejmujący ucho wewnętrzne.