Jak określić swoje uczucia?

Mam od sporego czasu problemy z samopoczuciem i za każdym razem gdy wstaje z łóżka, tak na prawdę nie widzę powodu, dla którego miałbym wyjść z tego łóżka. Zawsze się zmuszam, aby robić cokolwiek, narzucam sobie, że muszę coś zrobić, żeby nie leżeć, jednak to ciągłe zmuszanie się mnie męczy. Za każdym razem gdy mam czas na myślenie, to rozmyślam, co mi jest. Za każdym razem wszystkie moje myśli krążą nad moim związkiem. Nie jestem szczęśliwy w swoim związku. Jestem z osobą chorą na depresję i musze cały czas się nią opiekować, czasami jest dobrze, a czasami potrafi mnie zranić jak nikt inny, mimo że nic jej złego nie robię, nie mogę się od niej uwolnić, bo jak tylko dochodzi to tematu rozstania to próbuje ona coś sobie zrobić. Gdybym mogł cofnąć czas, kazałbym sobie nigdy do niej się nie odezwać, ale z drugiej strony obawiam się, że nigdy bym nie znalazł kobiety, która nie leci na kasę ani nie chce dzieci tak jak ona. Jestem z nią od 10 miesięcy i tal na prawdę nic do niej nie czuje ale też nie chciałbym być sam czy też nie mieć do kogo się przytulić w nocy przed snem. Co zrobić abym czuł się lepiej?

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na stan prodepresyjny?

Z Pana relacji wynika, że źródłem Pana symptomów może być między innymi niezadowolenie/brak satysfakcji ze swojego życia osobistego.
Niepokojący Pana nastrój może wzmacniać Pana relacja z Partnerką, która choruje i którą się Pan opiekuje.
Jest u Pana poczucie (obowiązek?) " że: "musze cały czas się nią opiekować".
Domniemam, że nie ma Pan wsparcia psychicznego (które byłoby Panu potrzebne) by dawać to wsparcie psychiczne Pana Partnerce.
Nie czuje się Pan szczęśliwy, spełniony, ważny
w obecnym związku, w którym Pan (pomimo wszystko) jest.

Nie napisał Pan, czy jest aktywny zawodowo?Edukacyjnie?
Czy prowadzi Pan aktywny styl życia, przede wszystkim regularną aktywność fizyczna?
Jaki jest styl Pana odżywiania?
Jak wyglądają Pana relacje międzyludzkie?
Jakie ma Pan zainteresowania/pasje?
Jak spędza Pan wolny czas?

Zadałam Panu te pytania, bo one nadają znaczenie codzienności
oraz inspirują do "codziennego wstawania"...

Podsumowując, zachęcałabym Pana do bezpośredniej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego (psychologicznej/psychoterapeutycznej) celem dotarcia do samego siebie, co dla Pana jest ważne.

Z przesłaniem dla Pana, że To, Co najpiękniejsze jest jeszcze przed Panem,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605