Jak pokonać smutek i uczucie bezradności?

Witam czym może to być spowodowane mam 23 mata mam się usamodzielnić iść na stancje ale się boje że nie porade sobie ,mam myśli że co ja zrobie jak moi rodzice umrą chodze ciągle smutny nie umiem się śmiać . Myśle o samobójstwie ale nie zrobię tego gdyż bym skrywdził moich bliskich ,mam tęsknote za bliskimi co już umarli .Niw mogę się zakochać w żadnej kobiecie to raz dwa mam pracę i jakbym ją stracił tobym się gorzej załamał a wątpie abym gdzię indziej się odnalazł i taka bezradność się pojawia

Dzień Dobry Panu,

Nie wiem, jakie jest Pana miejsce zamieszkania.

Na teraz : Zachęcam Pana do telefonicznej i bezpłatnej konsultacji, do Ośrodka interwencji kryzysowej, np. w Krakowie, przy ul. Radziwiłłowskiej 88, tel. 12/421 92 82.

Albo do konsultacji i podjęcia terapii, do Poradni zdrowia psychicznego, w ramach NFZ-tu, o skierowanie, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu.

W procesie terapeutycznym dotrze Pan do przyczyny Pana uczucia smutku, lęku i bezradności, co wpłynie na poprawę jakości Pana życia.

Życzę Panu dużo wydarzeń,
Irena Mielnik-Madej

Witam, napisał Pan że obawia się że sobie nie poradzi samodzielnie, martwi się o rodziców, ma Pan obniżony nastrój, czuje Pan bezradność. Wskazuje to na zaburzenia depresyjne. Proszę skorzystać z pomocy psychologa aby porozmawiać o Pana sytuacji. Jeżeli chciałby Pan skorzystać z takiej formy pomocy, przesyłam link z informacjami o numerach telefonów zaufania:
http://www.stopdepresji.pl/?gclid=CP2C_ZfbltICFbEW0wodgJAGgw
http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html
http://www.telefonzaufania.org.pl/telefony_zaufania_wykaz.html
Pozdrawiam serdecznie

Proszę przede wszystkim nie pielęgnować strachu przed przyszłością, bo lęk tylko Pana osłabia. Trzeba skoncentrować się na tym, co jest ważne dla Pana tu i teraz, bo co będzie to będzie. Przede wszystkim powinien Pan myśleć pozytywnie i budować swoje nowe pozytywne myśli, które pomogą Panu w każdej nieprzewidywalnej sytuacji. Ważne jest, ażeby nauczył się Pan sam opiekować sobą - wówczas zawsze będzie Pan bezpieczny. Dlatego zamieszkanie samemu to dobry pomysł.
Uważam, że byłoby idealnie gdyby skorzystał Pan także z regularnej pomocy psychologa w Pana miejscu zamieszkania.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl