Jak pomóc dziecku z psychozą?

Witam Moja córka 13 letnia ma psychozy bez specyfikacji przebywa w ośrodku psychiatrycznym od dwóch miesięcy córka ma głównie głosy które jej każą robić rożne rzeczy boi sie ze ja wszyscy chcą zabić głosy ma praktycznie cały czas dotego przychodzi do niej smierć ktora stoi zawsze za drzwiami lub oknem i wtedy córka ma atak psychozy w ośrodku od czterech tygodni podają jej Abilify w dawce 7,5 mg 2,5mg o godz 16 i 5mg o godz 20 czasem wcześniej psychoza sie nasiliła jest gorzej czy tak ma być

Jeśli córka jest pod opieką lekarzy i psychologów, warto im zaufać. Może Pani także skorzystać z pomocy i psychoedukacji dla rodzin pacjentów (która często jest dostępna w tego typu ośrodkach). Spotkanie z terapeutą córki, zadanie mu nurtujących Panią pytań a także prośba o wskazówki dotyczące wspierania zdrowienia i rozwoju córki pozwolą Pani rozwiać wątpliwości.