Jak postąpić po pominięciu trzech tabletek?

Witam, w zeszłym tygodniu wyskoczył mi wyjazd i zapomniałam wziąć tabletek antykoncepcyjnych - Novynette. Przez to pominęłam trzy tabletki (2 zupełnie, 1 wzięłam z opóźnieniem 15 godzin). Były ty 12, 13 i 14 tabletka cyklu. Zaraz po tym zaczęło się u mnie krwawienie, przebiegające jak odstawienne. Jak postąpić - skończyć opakowanie i zrobić przewidzianą tygodniową przerwę czy od razu zacząć następne? I w którym momencie tabletki będą znowu spełniały swoją funkcję? Z góry dziękuję, Dominika

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję skończyć opakowanie i następnie zaczac bez przerwy. Dodatkowo zabezpieczać się przez tydzień.
Pozdrawiam