Czy została zachowana skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Mam pytanie związane z antykoncepcją hormonalną. Biorę tabletki około 2 lat. W zeszłym cyklu zapomniałam wziąć 17 tabletki. Zorientowałam się nastepnego dnia o zwyczajowej porze - i wzięłam dwie na raz. Potem zrobiłam normalną 7-dniową przerwę i zaczęłam brać tabletki z nowego opakowania. Czy została zachowana skutecznośc antykoncepcyjna tabletek? Jeśli nie, to kiedy można uznać, że znowu będą stanowiły zabezpieczenie przed ciążą?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie postąpiła Pani tak, jak zalecają producenci pigułek (pominięcie 7-dniowej przerwy między opakowaniami lub natychmiastowe przejście do 7-dniowej przeryw tuż po pominięciu pigułki), a więc istnieje prawdopodobieństwo, że skuteczność antykoncepcji w Pani przypadku jest obniżona. Proszę zabezpieczać się dodatkowo (prezerwatywa) przez pierwszych 7 dni stosowania nowego opakowania. Proszę wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania.

Pozdrawiam!