Jak postąpić w tej sytuacji?

Dzień dobry, mamy problem z żoną a mianowicie urodziła nam się córeczka, jest już 2 tygodnie w domu, zalecano nam smarowanie miejsc intymnych sudocremem, niestety nie miałem pojęcia ile kremu smarować i posmarowałem sporo, krem dostał się w głąb pipki a córeczka zrobiła kupkę i wszystko się smieszalo i dostało w głąb pipki, nie wiemy jak to wyczyścić by nie było problemów zdrowotnych , bardzo prosimy o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Sudocrem to krem ochronny przeznaczony do pielęgnacji skóry zarówno niemowląt, dzieci, jak i dorosłych. Stosuje się go w przypadku odleżyn, otarć, odparzeń czy też w odpieluszkowym zapaleniu skóry.

Skoro producent tego kremu nie widzi przeciwwskazań do pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia, to znaczy, że produkt ten nie wyrządzi krzywdy dziecku.

W opisanej przez Pana sytuacji najlepiej dokładnie umyć córeczką pod bieżącą wodą. Na przyszłość proszę aplikować niewielką ilość kremu i lekkimi, delikatnymi ruchami wmasować krem w skórę dziecka. Jeśli na skórze zostają białe ślady to znak, iż kremu jest za dużo – nie zaszkodzi to jednak dziecku.

Inne pytania o Sudocrem znajdzie Pan pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uraz-naskorka-z-brzucha-po-pampersie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-sudocrem-pomoze-przy-atopowym-zapaleniu-skory, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-kosmetyki-pielegnacyjne-przygotowac-przed-urodzeniem-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.