Jak postępować przy czarnych stolcach?

Witam chciałabym sie dowiedzieć czy jezeli czarny stolec pojawił się u mnie tylko jeden raz to czy powinnam udac sie do lekarza czy mogę jeszcze poczekać i sprawdzić jaki będzie następny.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto mimo wszystko zrobić chociaż podstawowe badania, jak morfologia krwi, aby sprawdzić, czy krwawienie nie jest przewlekłe i nie spowodowało niedokrwistości. Proszę również się zastanowić, czy np. nie przyjmowała Pani leczenia żelazem, albo węgiel aktywny. Może też Pani wykonać badanie krwi w stolcu.