Jak powinnam zmienić moją dietę?

Cześć. Jestem Asia, mam 15 lat, 166 cm wzrostu i ważę ok.70 kg. Moją aktywność można zaliczyć do bardzo małej, czasami wyjdę na rower czy na rolki z koleżankami. Wcześniej nie podejmowałam żadnych diet, jedyne co, to na kilka dni przestawałam jeść słodycze i potem znowu, więc raczej dietą tego nazwać nie można ;) Nigdy nie byłam z moją wagą u lekarza, w rodzinie nikt nie ma jakiejś wielkiej nadwagi. Mój jadłospis jest różny, pierwsze śniadanie jem zaraz po obudzeniu się, są to 2 kanapki, mleko z płatkami, naleśniki, jajecznica, każdego dnie coś innego, II śniadanie w szkole to jedna kanapka, czasami jakieś batony, obiad jem po powrocie ze szkoły zupa + II danie (mięso + ziemniaki/kasza/surówka) lub samo II danie, podwieczorek to jakiś jogurt, kanapka, coś słodkiego, a kolacja to podobna do śniadania i najpóźniej o godzinie 20, choć staram się jeść o 19. Niestety między posiłkami często podjadam jakieś paluszki, biszkopty, czekoladę, piję więcej soków i napojów gazowanych niż wody. Chciałabym ważyć max.60kg. Jak mogę osiągnąć tą wagę ? I jak się zmotywować do tego ? Proszę, pomóżcie :(
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie powinnaś odchudzać się na własną rękę, bez kontroli dietetyka/lekarza.
Myślę, że dla Ciebie najistotniejsze będą dwie rzeczy:
1. zwiększenie aktywności fizycznej (zajrzyj na www.abccwiczenia.pl)
oraz
2. zamiana produktów kalorycznych na mniej kaloryczne, czyli słodyczy, chipsów, łakoci na warzywa i owoce (w mniejszej ilości niż warzywa).
Kaloryczne są także kolorowe napoje gazowane z dodatkiem cukru (podobnie soki).

Masę ciała unormuj poprzez aktywność fizyczną i unikanie niezdrowej żywności.
Zwiększ także spożycie warzyw.

http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

WYELIMINUJ: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Pozdrawiam