Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z nóg?

Witam, mam 13 lat, 170 cm wzrostu i ważę 73 kg. Chciałabym się dowiedzieć, jak szybko i efektownie schudnąć. Chcę powiedzieć, że mam ten problem, iż mam chorobę serca, więc bieganie odpada, dlatego nie mogę zbyt schudnąć. Nie mam pojęcia jak jeść i co zrobić, by schudnąć minimum 6 kg. Proszę o radę
13 LAT ponad rok temu

Witam,
odchudzanie w tym wieku nie może być podejmowane na własną rękę, bez wiedzy rodziców, nadzoru lekarza i dietetyka.
Podałaś bardzo mało informacji, nie wiem: jak się odżywiasz, czy uczestniczysz w zajęciach W-F, jak wygląda Twój tryb życia. Z tego też względu ciężko jest mi ustalić przyczynę przybierania na wadze (podłoże żywieniowe/chorobowe).
O tej sprawie powinnaś porozmawiać z lekarzem i dietetykiem. Niezbędne jest wykonanie podstawowych badań i przeprowadzenie wywiadu żywieniowego.
Na pewno w uzyskaniu ładnej sylwetki pomoże Ci wyeliminowanie: fast foodów, słodyczy, chipsów i innych słonych przekąsek.
Również słodkie drożdżówki nie są polecane, zamiast tego do szkoły warto zabierać pożywne i zdrowe drugie śniadanie (np. kanapka z dodatkiem dużej ilości świeżych warzyw + napój mleczny).

Odnośnie do Twoich problemów z sercem nie jestem w związku z tym w stanie zalecić Ci jakiejś aktywności fizycznej.
Doboru ćwiczeń powinien dokonać lekarz znający dokładnie stan Twojego zdrowia i możliwości organizmu.

Pozdrawiam

Porozmawiaj z rodzicami i skontaktujcie się ze specjalistami. Wszystkie decyzje podejmuj z opiekunami.