Jak pozbyć się problemu w komunikacji?

Moj problem w komunikacji miedzy mną a chłopakiem z ktorym się spotykam .Od dawna mialam problem z relacjami między mną a mężczyzną ,spotkania konczyly się na trzech wizytach do momentu kiedy byly tematy do rozmow ,kazde kolejne spotkania byly dla mnie wyzwaniem do ktorego się dlugo przygotowywalam ,kiedy on zaczynał temat ja nie wiem co mowic czuje blokade psychiczną nie wiem co mowic ,jak mowic żeby wypasc jak najlepiej ,czuje pustkew glowie kiedy on mowi ,wydaje mi się ze czuję strach przed tym jak moge wypasc.Zazwyczaj moje spotkania z mężczyzną konczyly się jak pisalam na paru spotkaniach i za kazdym razem liczylam że coś z tego moze byc ,problem się pojawia kiedy mi zaczyna zalezeć bądz wiem że jemu ,to powinno dzialac w inna stronę kiedy wiem ze mu zalezy ja powinnam nie czuć blokad bo wiem że mu się podobam a u mnie dziala to w inną stronę.Nigdy nie mialam szczęścia w milosci i z partnerami u chyba chęc bycia z kims w głębszej relacji sprawilo że tak jest .Boję się ze ta relacja ktora jest z obecnym chłopakiem podobnie sie skonczy. Kiedy piszemy nie wiem o czym z nim pisac czuje podobna pustke kiedy jestem z nim ,inni mogliby powiedziec ze nie ma iskry miedzy nami jesli nie mamy tematow ,wlasnie często dąże do perfekcji boje się ze to mnie przerasta i jest problem we mnie . Zalezy mi na obecnej relacji po porazkach już chce czegoś powazniejszego .Jakis czas temu chodzilam na terapie z powadu depresji wyleczylam się chyba nadal moj problem ma związek z relacjami z mężczyznami ,juz nie chce pamietac o tym co bylo terpapi poniewaz skreslilam ten etap lecz niektore chwilę do mnie wracają wlasnie takie momenty kiedy czuje pustke.Nie wiem od czego tak jest jak moge

Podobne trudności mogą mieć źródła w głębszych (osobowościowych) mechanizmach, które wymagają przepracowania. Być może warto wrócić na terapię- z innym niż obniżenie nastroju i depresja- tematem. Opisuje Pani, że ma trudności w relacji z mężczyznami, obawia się Pani, że źle wypadnie, że często dąży Pani do perfekcji, a czasem to Panią męczy czy przerasta- to wszystko to tematy, które można poruszyć podczas spotkania z psychologiem. Specjalista pomoże Pani zrozumieć przyczyny porażek w relacjach, a także pomoże wprowadzać zmiany, które zaowocują większą satysfakcją z relacji, poczuciem bezpieczeństwa i spontaniczności w nich. Powrót na terapię (po zakończeniu jednej relacji terapeutycznej) ale z innym tematem, nie jest czymś niespotykanym czy nie świadczy o braku sukcesu w poprzedniej terapii. Czasem stanowi po prostu o potrzebie przyjrzenia się i przepracowania jeszcze jednego ważnego dla siebie kawałka czy obszaru funkcjonowania. Zachęcam zatem do przemyślenia tej opcji i podjęcia działania ( z tym samym terapeutą, jeśli ma Pani poczucie dobrej relacji i więzi terapeutycznej lub z innym).