Jak przygotować się do pierwszej wizyty u gastroenterologa?

Witam serdecznie. Mam 22 lat i od około 3 msc. problemy z żołądkiem, bądź jelitami. Przeszłam kuracje 3 rodzajami tabletek przepisanymi przez lekarza rodzinnego. Trochę mi się poprawiła. Wyeliminowałam produktu po których mam takie dolegliwości. ale nadal przelewa mi sie w zoładku., pobolewa mnie brzuch i mam problemy z wypróżnianiem. Za dwa tygodnie mam pierwszą wizyte u gastroenterologa. Nie wiem czego mam się na niej spodziewać, czy jakoś powinnam sie specjalnie przygotować?

Magdalena Mroczek

Nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Ewentualne dalsze badania będą dopiero zlecone na wizycie i trzeba będzie się na nie zapisać.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zapewne pierwsza wizyta będzie miała charakter zebrania wywiadu lekarskiego i ewentualnie podstawowego badania lekarskiego chyba ze już Pani wie ze maja zostać wykonane inne testy. Jezeli nie to nie ma potrzeby specjalnych przygotowań. Pozdrawiam