Jak przygotować się do wycięcia narośli na stawie śródstopia?

Obecnie czekam na operacje wycięcia narośli na stawie śródstopia. Po szeregu badań ogólnych badaniach moczu i kwasu moczowego w moczu wykluczono dnę moczanową. Jednak kwas moczowy we krwi oscyluje w granicach 5,7-6,2 niektórzy lekarze mówią, że to za dużo. Dlatego została mi zalecona miesięczna dieta specjalista powiedział, ze jak wynik spadnie poniżej 5 to najprawdopodobniej niestety jest to dna. Moje pytanie brzmi czy mój wynik zawsze będzie podobny z dietą czy bez jeśli jestem zdrowy?

Po wprowadzeniu zalecanych w dnie moczanowej zmian w żywieniu oraz odpowiednim nawodnieniu organizmu (30ml wody na każdy kilogram masy ciała), wynik powinien się obniżyć. Woda pozwala usuwać nadmiar kwasu moczowego, a odpowiednie żywienie, unikanie kawy, słodyczy i alkoholu zapobiega jego wytwarzaniu i odkładaniu w postaci kryształków.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Optymalna dieta oparta powinna być na produktach mlecznych, jajach, warzywach. Bardzo korzystne jest picie wyciągów z owoców wiśni, soku z wiśni oraz borówki czarnej w ilości 125 ml dziennie, a także herbatki z pokrzywy, która pomaga pozbyć się nadmiaru kwasu moczowego.

- nie należy jeść:
tłustych ryb, mięsa wieprzowego, kurczaka, gęsiny, podrobów, wędzonych wędlin, roślin strączkowych, brokułów, papryki, pora, brukselki. Nie wolno pić mocnej herbaty, kawy, czekolady, alkoholu.
- w ograniczonej ilości:
chuda baranina, filet z kurczaka bez skóry, królika, z ryb - sandacza, tuńczyk, halibut oraz niewielkie ilości masła i śmietany.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/