Jak radzić sobie z bólem podczas stosunku?

Sytuacja wygląda tak: niedawno zaczęłam współżycie. Przy pierwszym razie nie było krwi, ale za to bardzo bolało i daliśmy sobie z tym spokój. Próby były 3 bądź 4, za każdym razem ból bardzo przeważał nad przyjemnością. Czuję się bezradna. O czym może to świadczyć? Zaczynam się denerwować, że coś może być ze mną nie tak.. Bardzo liczę na odpowiedź i z góry dziękuję za zainteresowanie.

Dzień dobry!

W pierwszym kroku proszę skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem. Następnie, według jego dalszych wskazówek, np. z seksuologiem.
Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!