Jak radzić sobie z niechęcią dziecka wobec przedszkola?

Witam chciałabym się skierować do psychologa . Otóż moja córka ma 4.5roku chodzi pierwszy rok do przedszkola i jest problem z jedną dziewczynka mówi ciągle mojej córce że jej nie lubi była.rozmowa z pania pomogło na chwilę . Była kolejna sytuacja powiedziałam mamkę dziewczynki także pomogło na chwilę i znów była trzecia sytuacja . Moja córka nie chce chętnie chodzić do przedszkola przez tą sytuację płacze. Ja nie chcę wyjść na jakąś mamę histeryczkę w oczach nauczycieli i tej matki. Nie wiem co mam robić zgłaszać to znów czy może jakoś inaczej . Moja córka od razu się blokuje,wycofuje się . Serce mi pęka .

Dzień dobry,

Pisze Pani o tym, że Pani córka "blokuje się, wycofuje się" w kontekście sytuacji z przedszkola. Co jest dla Pani córki największym problemem w tej sytuacji? Czego ona potrzebuje?

Pisze Pani o swoich staraniach, rozmowie z nauczycielką, rozmowie z mają innej dziewczynki. Aktywnie poszukuje Pani rozwiązań i jednocześnie wspomina Pani o tym, że obawia się krytyki ze strony innych dorosłych. A czego może obawiać się Pani córka? Jak Pani może ją wspierać w domu? Podjęła Pani działania pod postacią rozmów z dorosłymi zaangażowanymi w sprawę. Jak wyglądają rozmowy z Pani córką na ten temat?

Niekiedy w przedszkolach funkcjonują konsultacje psychologiczne dla rodziców. To czas, w ramach którego można podjąć tematy związane z dzieckiem i jego funkcjonowaniem w przedszkolu. Czy takie rozwiązanie może być dla Pani i Pani córki pomocne w podanej sytuacji?

Zadałam Pani mnóstwo pytań, na które może Pani odpowiedzieć tu lub podczas rozmowy ze specjalistą w przedszkolu - zgodnie z tym, co będzie dla Pani i Pani córki pomocne.

Zapraszam do kontaktu.

Aniceta Kijewska

psycholożka