Jak radzić sobie z trzaskającym palcem?

Witam, jestem młodym człowiekiem, mam trzaskający/przeskakujący palec u ręki. Kontuzja uwidacznia się po wysiłku fizycznym (długotrwałym lub z odpowiednią częstotliwością), najbardziej rano, na początku tylko przy "zamaszystym" wyproście czuć opór, potem to narasta aż do momentu gdy jednego razu musiałem drugą ręką sobie pomóc. Jeśli ograniczę sport/zaciskanie dłoni, to całkowicie ustaje ta dolegliwość. Kiedyś miałem robiony na to zabieg, niestety się nie udał, podobno nawet w złym miejscu była blizna. Zastanawia mnie to czy idąc na kolejny zabieg, chirurg po rozcięciu i jakiejś małej interwencji nagle nie stwierdzi, ooo ładnie chodzi ten palec, już wszystko jest w porządku (tak jak mówię objawy występują tylko po odpowiednim obciążeniu fizycznym, po jakimś czasie). Może warto byłoby wykonać USG w momencie gdy nasilę ten objaw? Może warto nasilić objaw przed operacją, za pomocą intensywnych treningów (choć obstawiam, że skoro będzie tam stan zapalny, to raczej nie jest dobry pomysł)?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazane jest usg i po odpoczynku i po wysiłku proszę koniecznie udac się do lekarza chirurgii ręki