Jak rozwiązać problemy w naszym związku?

Pisze to z nerwów bo już sama nie wiem co robić. Dziś pokłociłam się po raz kolejny z chłopakiem - własciwie prawie jak codzien o alkohol. Mielismy dzis szukać domu na wynajem - ale on wrócil pozno z roboty do tego miał jeszcze pretensje, że po niego nie przyjechałam - a prawda jest taka że auto mi nie chciało odpalić i on dobrze o tym wiedział bo poinformowałam go. Wrócił z pracy - zanim poszedł spróbować odpalić auto przeszukałam mu kieszenie i oczywiście znalazłam setkę wódki - gdzie wykręcał się, że to nie jego. Zrobiłam mu awanture że mnie okłamuje - bo obiecywał że przestanie pić. Tak chłopak ma problem z alkoholem. I kłotnia się toczyła - toczyła - trzasnęłam drzwiami i szyba wyleciała - a on dosłownie nie panował nad emocjami tak samo jak i ja i się tak ostro pokłociliśmy że każde z nas poszło w swoją stronę. Problemem jest też to, że nie mam pracy - co roku się wyprowadzamy z miejsca na miejsce i nie potrafie znaleźć nic stabilnego i on mi to przy każdej możliwej kłótni wypomina. Sama nie jestem bez winy bo ja sama nie panuje nad emocjami i mówie w przypływie złości różne głupoty, których później żaluję. Ale jeszcze takiej kłotni u nas w związku nie było a jesteśmy już prawie 4 lata w związku. Nie wiem czy to ja mam problem, czy obydwoje mamy problem, ale wiem po prostu że mam dość takiego życia.

Alkoholizm jest problemem. Wypieranie się go jest pierwszą z głównych oznak, że mamy do czynienia z uzależnieniem. Zatem chłopak zapewne powinien podjąć terapię uzależnienia. Pani natomiast, jak rozumiem, nie radzi sobie z tą trudna sytuacją i emocjami jakie powoduje. Jest to dość częsty problem osób, które mają uzależnionych partnerów. Proponuję podjąć kilka spotkań z psychologiem pracującym np. w ośrodku uzależnień lub z psychoterapeutą. Specjalista wskaże Pani kierunki działania tak, by mogła Pani wyjść z frustrującej Panią sytuacji. Pozdrawiam