Jak rzucić palenie szybko i skutecznie?

Witam. Moje pytanie dotyczy papierosów i rady dotyczącej ich rzucenia. Sprawa wygląda tak że pale je od 8 lat i nie potrafie się ich pozbyć. Syt jest paradoksalna bo gdy przebywam z niepalącą dziewczyną- potrafie nie sięgnąć po papierosa nawet tydzień czy dwa. Gdy wracam do rodzinnego domu w ktorym kazdy pali- natychmiast sięgam do paczki po małego zabójce. Czy są jakieś sposoby które są w stanie w takiej sytuacji wspomóc moją wole oprócz wyobrażenia sobie przyszłego zawału i raka?

Trudno jest o wytrwanie jeśli wszystkie sygnały naokoło (palące otoczenie, sytuacje, które kojarzą się z paleniem, brak wsparcia ze strony palących najbliższych itp) "aktywują" uzależnienie. W przypadku uzależnień np od alkoholu zaleca się unikanie sytuacji wyzwalających czyli takich, w których zwykle dochodziło do (nad)użycia alkoholu. Z tego, co Pan pisze wnioskuję, że u Pana jest trochę podobnie- bez bodźców wyzwalających potrafi Pan wytrwać. Może to właśnie jest sposób? Wiadomo, że nie da Pan rady zmienić środowiska z dnia na dzień, być w może w ogóle nie jest to możliwe, jednak jest to wyraźny sygnał, co ma na Pana ogromny wpływ i w jakiej sferze najpierw potrzebuje Pan zrobić porządek.