Jak się bronić przed poniżaniem i zastraszaniem w domu?

Jak się bronić przed poniżaniem i zastraszaniem w domu? Mieszkam w domu rodziców, z którymi nigdy nie mieałm dobrego kontaktu, mam córkę, partner pracuje, jest tylko wieczorami a oni nie dają mi zyć normalnie funkcjonować

Witam,

rozumiem, że jest Pani w trudnej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem byłoby oddzielne zamieszkanie, w tym celu zachęcałabym Panią do zmotywowania i zaangażowania się w proces zmiany zakwaterowania, pomoc można uzyskać, w placówkach pomocy społecznej, także wsparcie psychologiczne.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią Serdecznie,

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby dla Pani wyprowadzenie się od Rodziców, by zamieszkać samodzielnie.

Na ten moment może Pani zakomunikować Rodzicom, że nie podoba się Pani ich przemocowe zachowanie, nie akceptuje Pani tego i oczekuje Pani od Nich poprawnego zachowania.
Jeśli to nie zadziała...
Może Pani skorzystać telefonicznie z porady i wskazówek w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu-w większych miastach (naniary dostępne w Internecie), gdzie całodobowo, bezpłatnie uzyska Pani profesjonalną pomoc (po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy).

Życzę Pani skuteczności i siły wewnętrznej.
Irena Mielnik-Madej