Jak się pozbyć tej zazdrości o partnera?

Witam mam 37lat, jestem w związku od 2 lat, mieszkamy razem, problem jest taki, że jak mój partner ma się zobaczyć z koleżanką, która z a długo i się kumplują, to ja woadam w szał, płacze, brakuje mi sił, mam wrażenie że już nie wróci do domu,mimo iż zapewnia mnie,że mnie kocha i że ze mną jest, ze mną śpi itd. Ja go tak bardzo kocham, że się boję że odejdzie. Jak wrócił ze spotkania to go uderzyłam, czułam się bezsilna i taka z frustrowana, nawet nie umiem tego wyjaśnić. Ciągle płacze, czuję się winna, cały czas odczuwam strach przed utratą jego. Nie umiem się wyzbyć tego uczucia. Bardzo go kocham, ale się sama boję czy to ja tego nie zepsuje jak będę się tak zachowywac.

Dzień dobry,

proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Należy się zastanowić z jakiego powodu pojawia się zazdrość. Czy wynika z poczucia mniejszej wartości, poczucia niepewności, bezsilności lub potrzeby kontroli partnera. Czemu pojawiają się niepokojące Panią uczucia z tym związane i jak zmienić swoje schematy myślowe aby móc okazać większe zaufanie. Rozmowa z psychologiem pomoże Pani zastanowić się nad wszystkimi tymi elementami.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka