Jak sobie pomóc z depresją i dusznościami?

Witam, zmagam sie z problemami zdrowotnymi. Od zeszlego roku z mini depresja (korzystam z porad psychologa), problemy z koncentracja, mysleniem i pamiecia, nieraz nie sypiam zbyt dobrze, ale w tym roku mam znacznie mniej energii i sily oraz problem ze zlapaniem oddechu czasem po niewielkim wysilku i powrotem do normalnego, okres jest mniej obfity. Moje wyniki krwi sa w porzadku (poza FT3 i anty-TPO lekko poza norma), choc ja sie naprawde zle czuje, a lekarze nie pomagaja, mowia ze jestem zdrowa.

Witam!
Konsultacja neurologiczna, RM głowy, EEG. Jeżeli badania wypadną prawidłowo należy zacząć porządnie leczyć zaburzenia emocjonalne. Dolegliwości, które Pani przedstawiła mają charakter nerwicowy, lecz żeby skupiać się tylko na nerwicy należy wykluczyć sprawy somatyczne, które mogą być zdecydowanie poważniejsze w skutkach.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
w pierwszej kolejności należy wykluczyć choroby neurologiczne, endokrynologiczne, niedobory witamin. w sytuacji, gdy lekarze wykluczą problemy somatyczne, rozpocząć psychoterapię. Zalecałabym Pani terapię poznawczo – behawioralną, która uczy poprzez zmianę myślenia kształtować emocje i zachowania, co korzystnie wpływa na samopoczucie fizyczne.
Pozdrawiam
M.Prus