Jak sobie poradzić z samotnością i co zrobić, aby poprawić swoja atrakcyjność?

Mam 21 lat doskwiera mi samotność.Siedzę całe dnie przed komputerem. Nie mam znajomych ani dziewczyny. moje hobby to rower, lubię oglądać mecze i chodzić po górach ale tego nie robię bo robienie tego samemu już dawno mi się znudziło i przestało cieszyć. Na dziewczynę nie liczę bo jestem brzydki , nudny i każda mi odmawia nawet niezobowiązującej kawy , a gdy chce czegoś więcej to traktują mnie jak kolegę. Znajomych nie mam bo byłem dręczony i wyśmiewany przez całe dzieciństwo. Mam już tego dość.

Witam Pana Serdecznie,

Z Pana opisu wnioskuję, że jest Pan interesującym Mężczyzną, mającym wiele do zaoferowania, jednak tylko wartościowym ludziom.

Proszę zadbać, żeby pomimo wszystko sprawiać sobie przyjemność wycieczką rowerową, w góry i skoncentrować się na odczuwaniu z tego radości, a odpowiednia dziewczyna pojawi się...niespodziewanie..., czego Panu serdecznie życzę.

Myślę, że warto byłoby rozważyć konsultację z psychologiem, by mógł Pan popracować nad poczuciem własnej wartości ( w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Życzę Panu tylko wartościowych relacji,
Irena Mielnik-Madej

Witam
Problem jest wielowątkowy i złożony i odpowiedź na portalu niewiele pomoże. Proponuję konsultacje u doświadczonego terapeuty, aby rozkminować krok po kroku to, co utrudnia nawiązywanie relacji. Być może wspomniane dręczenie i wyśmiewanie w dzieciństwie obecnie skutkuje zaniżoną samooceną, brakiem poczucia bezpieczeństwa w kontaktach z innymi ludźmi, niechęcią do nawiązywania wszelkich relacji. poczuciem odrzucenia i utratą nadziei na budowanie relacji.Proponuję dalej korzystać ze swoich pasji, które na pewno pomagają w przezwyciężaniu samotności i mają działanie antystresowe i antydepresyjne.
Może warto skorzystać z warsztatów psychologicznych w temacie budowania relacji, może zajęcia grupowe np. jogi...gdzie istnieje możliwość nawiązania relacji oraz rozmowy z poznanymi osobami...ale na pewno warto skorzystać z pomocy terapeuty, aby 'rozszyfrować ', to, co przeszkadza...
Pozdrawiam
Anna Szyda