Jak spożywać 2300 kalorii?

Mam pytanie do dietetyków z doswiadczeniem. Obliczylem swoje zapotrzebowanie kaloryczne i musze spozywac ok 2300kcal. Problem pojawia sie aby tyle zjesc. Mam 179cm wzrostu, waze 68kg i mam 23 lata. Normalnie dziennie zjadam 1600-1800kcal i to jedząc do syta. Jem wszystko na co mam ochote i mimo to nie dobijam nawet do 2000kcal. Wykluczam blad pomiarow kcal. Jem tyle co zwykle. Czuje sie tak samo normalnie jak zwykle. Jedzac tyle nawet przytylem kilka kg. Moja akt. fizyczna jest niska/srednia.

Może powinien Pan skorzystać z pomocy dietetyka, który ułoży Panu przykładowy jadłospis. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Wartość kaloryczną diety można zwiększyć na wiele sposobów, np. zwiększając ilość produktów o większej gęstości kalorycznej. Nie tylko kalorie są jednak ważne, ale przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta, z odpowiednią ilością składników odżywczych. Nie chodzi tu o to, żeby jeść co się chce (mam tu na myśli mniej zdrowe produkty), ale przede wszystkim co się je. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który ustali odpowiednią dietę.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka