Liczenie spożywanych kalorii

Witam staram się liczyć ilość spożywanych kalorii i nie wiem jak liczyć je w zupach mlecznych chodzi mi o to że gotuje 250ml i gotuje na nim makaron razowy lecz podczas gotowania pol mleka wyparuje więc mam po ugotowaniu uzupełnić je do 250ml aby kolorie mi się zgadzaly czy to mleko które zostało ma tyle samo kcal przed i po?

Dzień dobry :)

Proszę nie sugerować się tym, że części mleka ubywa, ponieważ ubytek (wyparowanie) dotyczy wody zawartej w mleku, która nie wnosi żadnej wartości kalorycznej do posiłków.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Witam,

proszę aż tak nie liczyć kalorii, czesto prowadzi to do zaburzeń odzywiania. Aż tak rygorystyczne podejście nie prowadzi do niczego dobrego.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk