Jak stosować leki na infekcję pochwy?

Witam, odebrałam wyniki wymazu z pochwy z antybiogramem wynik to escherichia coli i enterococcus faecalis wzrost obfity oba wrażliwe na amoksycyline. Odczuwam bole podbrzusza czasem krzyza nie są o dużym nasileniu ale powodują dyskomfort dodatkowo pieczenie czasem bardziej ucisk i kłucie w wejsciu do pochwy. Byłam już u swojego lekarza, przepisał ospamox 1000 2 razy dziennie, fluomizin dopochwowo na 6 dni później lactovaginal. Moje pytanie dotyczy stosowania ospomax ponieważ zapamiętałam że lekarz kazał stosowac to przez 7 dni kiedy w aptece chciałam sie jeszcze upewnić okazało się że na recepcie nie ma informacji przez ile dni mam stosować lek ale farmaceutyka powiedziała ze skoro w opakowaniu jest 16 tabletek to tyle trzeba przyjąć czyli wyszło by 8 a nie 7 dni. Nie mam możliwości skontaktować się że swoim lekarzem żeby się upewnić. Proszę o opinię jak dlugo w mojej sytuacji powinnam stosowac ospamox.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Powinna Pani zastosować lek zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego (czyli w tym wypadku 7 dni). Powinna Pani pamiętać o równych odstępach czasowych w trakcie przyjmowania leków (czyli w tym wypadku co 12 godz.).