Jak szybko schudnąć 20 kg?

Jak schudnąć 20kg w 4-6 miesięcy? Dzień dobry. Chciałabym schudnąć 20kg w 4-6mies . Mam 18lat, wzrost 162cm i ważę 66kg. Głównie chodzi o utratę tkanki tłuszczowej z ud (mam dużą rozbieżność między górą, a dołem - bluzki noszę w rozmiarze 36-38, natomiast spodnie 40). Kocham ćwiczyć czasami tylko brakuje mi czasu. Nie wiem jaką dobrać dietę, jakie ćwiczenia wykonywać, żeby widzieć jakieś efekty. Głównie przybieram na wadze z powodu stresu (2 lata temu przytyłam 10 kg i mimo moich starań waga stoi w miejscu ), w czasie kiedy tyłam miałam trudny czas i potrafiłam nie jesc dwa dni albo jesc bardzo bardzo mało, a potem rzucałam się na jedzenie jedząc nie normalne ilości zastanawiam się jak to mogło wpłynąć na mnie i mój metabolizm i czy to przez to tez trudniej mi schudnąć. Proszę o poradę. Pozdrawiam
KOBIETA, 18 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Nie należy zbyt drastycznie się odchudzać ponieważ skutkuje to efektem jo-jo i pogorszeniem stanu zdrowia.

Nie istnieje "złota" dieta na utratę tkanki tłuszczowej z ud. Tkanka tłuszczowa spala się równomiernie. Nie istnieje także dieta, która działa na wszystkich i jest uniwersalna. Odchudzanie powinno być dobrane indywidualnie.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana doborem indywidualnego jadłospisu to zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl