Jak szybko wyleczyć ostrogę piętową?

witam mam pytanie odnośnie ostrogi piętowej w sierpniu miałam zabiegi laser i ultradźwięki i dodatkowo fala uderzeniowa ale w dalszym ciągu mnie boli ból piekący miałam propozycje żeby poddać się ostrzy kiwaniu piety ale bałam się i nie zgodziłam nie wiem co mam robić i jad dalej leczyć ta ostrogę proszę o poradę z poważaniem Bożena dziękuje pozdrawiam

Witam,
tzw. ostroga powstaje ze zbyt mocnego napięcia mięśni łydki lub rozcięgna podeszwowego więc należałoby rozluźnić masażem/terapią manualną dane tkanki. W domu na próbę proponuję spróbować nagrzać łydkę termoforem do powstania czerwonej plamy na skórze (tylko proszę się nie poparzyć). Następnie wmasować jeżeli Pani ma jakąś maść przeciwzapalną w łydki. Dodatkowo najważniejsza sprawa: ma Pani nie wprowadzać się w ból, czyli jeżeli boli w trakcie chodzenia to kula albo wkładka z wyciętą częścią tak, żeby nie uciskała wrażliwego miejsca. Pozdrawiam Dziękuję.