Jak uporać się z obcymi głosami w głowie?

Slysze jakies dziwne glosy tak jakbym z kims rozmawial. Czasami trace kontrole nad swoimi myslami przejmuje je ktos inny.?????????? Poza tym boje sie wychodzic z domu mam leki przed kontaktami z ludzmi boje sie ze cos mi zrobia???? Pomocy

Szanowny Panie,

Objawy, które Pan opisuje - "głosy w głowie" - są objawami wskazującymi na możliwy proces rozwijania się choroby. To dobrze, że zdaje Pan sobie sprawę z ich nieprawidłowości i szuka Pan dla siebie pomocy.
Niestety, dolegliwości takie jak te nie mijają same z siebie i wymagają diagnozy lekarza oraz leczenia farmaceutycznego. Jest to bardzo ważne, by skorzystał Pan z odpowiedniego medycznego wsparcia, ponieważ takie objawy nieleczone mają tendencję do nasilania się i mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia funkcjonowania lub zupełnego jego załamania.
Przy wczesnej interwencji i wdrożonej odpowiedniej farmakoterapii istnieje dla Pana szansa na wyciszenie "głosów", odzyskania kontroli nad swoimi myślami oraz ustąpienie lęków związanych z ludźmi i nie tylko.
Ważne jest, by decydując się na lekarza skorzystał Pan ze wsparcia takiego specjalisty, któremu może Pan zaufać i z którym możliwa będzie otwarta komunikacja o tym, co Pan przeżywa.
Życzę Panu zdrowia i spokoju. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Pana
W leczeniu zaburzeń, które Pan opisuje, najlepiej sprawdza się
leczenie farmakologiczne połączone z psychoterapią.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął
leczenie i ewentualnie psychoterapię.
Wskazana niezwłoczna konsultacja z lekarzem psychiatrą.
Zachęcam też do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl