Jak uwolnić się od smutku i być szczęśliwym człowiekiem?

Cześć, mam na imię Daria, mam 16 lat. Pisałam ostatnio o tym jak nie mogę sobie poradzić z tym wszystkim. Jest coraz gorzej - nie wiem co robić, tnę się cały czas, piję... Nie wiem już, nic mi nie wychodzi, mam ochotę uciec z domu.W ogóle nie dogaduję się z rodzicami, zero, a z siostrą - masakra. Widzą mnie tylko wtedy, jak im coś potrzeba: jedź do sklepu, idź z psem, sprzątaj, jedź po siostrę - mam dość! Nie mam z kim porozmawiać, mam milion myśli na sekundę, sięgam nawet po mocniejsze rzeczy. Zaczęłam palić, nie umiem już sobie radzić, płaczę i się tnę, pijąc przy tym.

Z dnia na dzień jest coraz gorzej, a nawet nie mogę się skupić na nauce;/ Chodzę zdenerwowana. Chcę z kimś porozmawiać tak szczerze, chciałabym otrzymać choć płomyk miłości od rodziców! Uciec czy nie? Zadaję sobie to pytanie, nawet najadłam się tabletek, ale jedynie wymiotowałam ;/. Proszę o pomoc :(, brakuje mi sił na to wszystko :(, nie wiem co mam zrobić :(, nie mam z kim porozmawiać :(, czuję się odrzucona. Nienawidzę samej siebie! Chcę się uśmiechać, ale nie potrafię. Niektórzy mówią: „będzie dobrze” - nie, nie będzie... Te słowa są dla mnie przereklamowane, nie mam pojęcia co dalej począć ze swoim życiem:(. Pomocy :(

Witam!

Twój stan jest bardzo poważny. Nie powinnaś spożywać alkoholu, to niszczy Twój orgaznizm. Trzeźwiejąc czujesz się jeszcze gorzej, bo wtedy powracają problemy. Również autoagresja nie rozwiąże Twoich problemów. Jeśli nie masz nikogo zaufanego, z kim możesz o tym wszystkim porozmawiać, postaraj się zadzwonić do telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111). To numer bezpłatny, gdzie możesz pozostać anonimowa. Pracujący tam ludzie otoczą Cię wsparciem i wspólnie będziecie mogli pomyśleć nad rozwiązaniem Twojego problemu.

Warto, byś zadzwoniła i postarała się opowiedzieć swoją historię. Myślę, że taka linia jest możliwością uzyskania przez Ciebie wsparcia oraz znalezienia bardziej skutecznych rozwiązań problemów.

Pozdrawiam