Jak wygląda zabieg usunięcia narośli przy uchu u dziecka?

Witam mam takie pytanie odnosnie brodawki(narosli) przy uszach moich dzieci maja je od urodzenia wielkosci okolo 4 mm dodam ze corka ma 10 miesiecy a syn 4 lata jak wyglada usuniecie tego i czy to jest bolesny zabieg jest to umiejscowione tylko na jednym uchu prosze o odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Odcina się brodawkę u podstawy i zakłada pojedynczy szew. Brodawki są unerwione tak jak skóra i tkanka podskórna. Nie wykonuje się tego zabiegu bez znieczulenia, gdyż byłoby to bolesne.

Witam jeśli jest to brodawka, to u dziecka można zastosować po konsultacji lek verrumal ale należy pamiętać że aby było leczenie skuteczne to należy smarować 2x dziennie i zaklejac to miejsce plasterkiem.

Jesli ta narośl to włókniak-wtedy należy usunąć to laserowo.Nie stosuje się znieczulenia , zabieg trwa bardzo krótką chwilkę.