Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zapobiegać częstemu oddawaniu moczu?

Mam pytanie, jak mogę zapobiegać mojemu schorzeniu, bez zabiegu ? Opisze je w kilku słowach. Częste wstawanie w nocy, parcie na pęcherz przy lekko zapełnionym pęcherzu, po alkoholu bardzo częste oddawanie moczu i czasami wyciek niewielki w nocy ale tylko raz zawsze, ale np dziwne jest to bo wysiłek fizyczny bardzo mi pomaga. Co mógłbym robić żeby temu zapobiec ?
ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Wszystko zależy od stwierdzonej przyczyny występujących dolegliwości. Czy przeszedł Pan diagnostykę czy sam Pan postawił diagnozę? Kto zaproponował leczenie operacyjne i jakiego typu zabieg miałby być wykonany?

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Witam, mam zbyt mało danych - wiek, badanie moczu, USG układu moczowego. Objawy sugerować mogą przewlekłe zapalenie prostaty ale - podkreślam - jest to tylko sugestia na podstawie niepełnego obrazu choroby i bez badania chorego.

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety