Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 4 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zapobiegać częstemu oddawaniu moczu?

Mam pytanie, jak mogę zapobiegać mojemu schorzeniu, bez zabiegu ? Opisze je w kilku słowach. Częste wstawanie w nocy, parcie na pęcherz przy lekko zapełnionym pęcherzu, po alkoholu bardzo częste oddawanie moczu i czasami wyciek niewielki w nocy ale tylko raz zawsze, ale np dziwne jest to bo wysiłek fizyczny bardzo mi pomaga. Co mógłbym robić żeby temu zapobiec ?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Wszystko zależy od stwierdzonej przyczyny występujących dolegliwości. Czy przeszedł Pan diagnostykę czy sam Pan postawił diagnozę? Kto zaproponował leczenie operacyjne i jakiego typu zabieg miałby być wykonany?

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
umów wizytę 0

Witam, mam zbyt mało danych - wiek, badanie moczu, USG układu moczowego. Objawy sugerować mogą przewlekłe zapalenie prostaty ale - podkreślam - jest to tylko sugestia na podstawie niepełnego obrazu choroby i bez badania chorego.

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety