Jak zgubić odstający brzuch?

Witam mam 20 lat 175 cm wzrostu i 66 kg wagi. Mam problem z mocno odstającym brzuchem i tzw oponką. Bardzo mi zależy żeby schudnąć i zgubic ten brzuch  najpóźniej  w ciagu 6 miesiecy bo wtedy wychodzę za maż. Muszę koniecznie schudnąć do 50 kg. Jakie ćwiczenia wykonywać żeby zgubić ten odstający brzuch i boczki. Jakie ćwiczenia wykonywać żeby umięśnić brzuch żeby było widać chociaż trochę mięśnie. Oczywiście ćwiczenia w domu bym chciała wykonywać bo nie mam dostępu do siłowni. Czy można jakoś przyspieszyc to odchudzanie na przykład polączyc ćwiczenia z jakimiś suplementami. Błagam o pomoc i konkretne wskazówki.

Witam. Jeżeli chodzi o problem oponki brzusznej to dotyczy on bardzo dużej ilości osób zawłaszcza kobiet. Tam też najczęściej dochodzi do gromadzenia się tkanki tłuszczowej i taką tkankę bardzo ciężko jest zgubić. Osoby mające odstający brzuch nie mają odpowiednio wyćwiczonych mięśni w dolnej, środkowej i górnej części brzucha.
Po pierwsze - aby mięśnie się wykształciły potrzebny jest nie tylko odpowiedni trening ale trzeba się również prawidłowo odżywiać.

Musi Pani tak planować posiłki aby były one wartościowe i dostarczały organizmowi wszystkich składników odżwczych, czyli trzeba je urozmaicać - jeść warzywa, owoce, ryby, produkty pełnoziarniste. Nie objadać się i jeść powoli. Ważna jest regularność posiłków - trzeba jeść 5 razy dziennie, co 3-4 godziny, aby nie dopuszczać do napadów głodu. Kolację jemy 2 godziny przed snem i nie można zapominać również o 1,5-2 l wody dziennie. Jeśli posiłki zostaną dobrze zbilansowane, będzie mogła jeść Pani smacznie, a przy tym schudnąć.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia to polecam np. aerobiczną 6 Weidera.Jest to zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha i poprawiających ich rzeźbę. Cykl treningowy trwa 42 dni i jest dość monotonny, a ćwiczenia żeby przyniosły efekt muszą być wykonane poprawnie technicznie.

A teraz po drugie - do 14 lutego zostało 16 dni. Prawidłowe, zdrowe pozbywanie sie tkanki tłuszczowej to od 0,5-1 kg na tydzień.Szybsze odchudzanie często powoduje efekt jo-jo.

Prosze pamiętać, że aby schudnąć tyle ile Pani chce i wyrzeźbić mięśnie potrzeba czasu, nie da sie tego zrobić w 16 dni. Pozdrawiam serdecznie.

Witam serdecznie,

Bardzo dużą rolę odgrywa dieta, która stanowi 70% sukcesu w dążeniu do wymarzonej sylwetki oraz ćwiczenia fizyczne które stanowią 30% sukcesu. Jeżeli chodzi o ćwiczenia może Pani wykonywać je samodzielnie w domu. W internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych na wyrzeźbienie brzucha i zgubienie oponki. Zwraca Pani uwagę na prawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń, aby nie obciążać stawów i odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Osobiście mogę polecić treningi z Mel B, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily Odchudzanie bez kitów czy Fitness Blender. Ćwiczenia muszą sprawiać Pani przyjemność oraz być dostosowane to Pani możliwości. Nie mniej jednak tkanka tłuszczowa zaczyna się spalać po 30 min treningu. Najważniejsza jest systematyczność ćwiczeń, nie należy ćwiczyć codziennie ponieważ mięśnie również muszą mieć czas na regeneracje. Zalecam ćwiczenia od 3 do 5 razy w tygodniu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam,oprócz ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha wykonywanych regularnie należałoby zmniejszyć porcje posiłków, aby nie powiększać objętości żołądka. Warto uzupełniać dietę w min. 1,5 l wody mineralnej niegazowanej dziennie, pić soki warzywne.Jadłospis wzbogacić w cytrusy, produkty z dużą zawartością błonnika, fermentowane produkty mleczne, takie jak: kefiry, jogurty, maślanki. Ograniczyć zbędne tłuszcze, stosować oliwę z oliwek.Warto wzbogacać dania w zioła takie jak: koper włoski, mięta, bazylia, majeranek, tymianek. Pozdrawiam, Agata Zmorkowska