Problem z wystającą oponką na brzuchu

Witam,mam problem ze zrzuceniem tak zwanej oponki. Mam 36 l. 168cm i ważę 62 kg. Staram się jeść 4-5 posiłków dziennie ,pić wodę ok. 1l, jem warzywa , dużo ryb co najmniej 3 razy w tyg., ciemne pełnoziarniste pieczywo, mięso chude takie jak kurczak ,indyk. Wieczorami podjadam ale warzywa w postaci pomidorków. Nie piję kawy , herbaty nie słodzę . Zdarza mi sie wypic kieliszek lub dwa wina wieczorem . Zaczęłam ćwiczyć ale to dopiero od paru dni. Co mogę jeszcze zrobić aby waga i oponka zeszła.

Witam! Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem). Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Jeżeli chodzi o problem oponki brzusznej to dotyczy on bardzo dużej ilości osób. Tam też najczęściej dochodzi do gromadzenia się tkanki tłuszczowej i taką tkankę bardzo ciężko jest zgubić. Osoby mające odstający brzuch nie mają odpowiednio wyćwiczonych mięśni w dolnej, środkowej i górnej części brzucha.
Po pierwsze - aby mięśnie się wykształciły potrzebny jest nie tylko odpowiedni trening ale trzeba się również prawidłowo odżywiać.
Trzeba tak planować posiłki aby były one wartościowe i dostarczały organizmowi wszystkich składników odżwczych, czyli trzeba je urozmaicać - jeść warzywa, owoce, ryby, produkty pełnoziarniste. Nie objadać się i jeść powoli. Ważna jest regularność posiłków - trzeba jeść 5 razy dziennie, co 3-4 godziny, aby nie dopuszczać do napadów głodu. Kolację jemy 2 godziny przed snem i nie można zapominać również o 1,5-2 l wody dziennie.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia to polecam np. aerobiczną 6 Weidera.Jest to zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha i poprawiających ich rzeźbę. Cykl treningowy trwa 42 dni i jest dość monotonny, a ćwiczenia żeby przyniosły efekt muszą być wykonane poprawnie technicznie.
Pozdrawiam serdecznie.