Jaką dietę stosować u dziecka z luźnymi stolcami po leczeniu glistnicy?

Witam. Od 5 dni (niedziela-czwartek) 5-letnia córka ma po 2-3 luźne (niekiedy bardzo) zielone stolce dziennie. Nie ma żadnych bóli,na nic nie narzeka.Kilka razy dostała Smecte i po 2 saszetki dziennie Enterolu. Od poprzedniego czwartku do soboty brala po 2 tabletki Vermoksu (na gliste ludzką), czy to może miec związek? Co jej dawać, jaką diete zastosować?Najchetniej siega po nabiał i pieczywo.

Lek. Tomasz Budlewski

A jak została rozpoznana glistnica ? Jeżeli nadal będą takie stolice to nalezy wykonać badanie ogólne kalu a co do diety przede wszystkim pełnowartościowa