Jaka jest przyczyna bólu mięśni uda i podudzia lewej nogi?

Jaka jest /może być/ przyczyna bólu mięśni uda i podudzia lewej nogi. Bardzo rzadko też prawej. Ból wystąpił około 20 lat temu od podudzia lewej nogi. Z biegiem lat ból w podudziu nasilał się przechodząc no udo. W mniejszym nasileniu bolał mnie również kręgosłup w odcinku lędżwiowym sprawiając również problem ze schylaniem się. MR odcinka lędżwiowego kręgosłupa wykazał zwyrodnienia i przepukliny między kręgowe tego odcinka. W 2011 roku dokonano zabiegu na tym odcinku,po którym ustąpił ból podczas schylania się. Ból mięśni ud nie ustąpił. Z roku na rok się nasilał i objął mięśnie pośladka dochodząc do kręgosłupa /krzyża/. W tej chwili jest to ból występujący podczas chodzenia. Może wystąpić po przejściu: 5,10,15 itd metrów z nasilającym się bólem zmuszając mnie do zatrzymania się na jakiś czas i dalszego ruchu do czasu następnego max bólu. Ból zaczyna się bez reguły. Od krzyżą-pośladek-udo- podudzie. Od pośladka-uda-podudzie. Od uda-podudzie, to występuje zawsze!. Wykonano b.wiele badań, ale nie określono przyczyny tego bólu do dnia dzisiejszego. Z tego powodu jestem "przywiązany" do miejsca zamieszkania. Jaka choroba mnie dopadła?.Czym uśmierzyć /chodż na parę godzin/ból?.Biorę Poltram Retard 200 ale na te bóle nic nie działa. Jaka to choroba?. Józef lat 73.

Lek. Michał Lenard

Najbardziej prawdopodobne przyczyny bólu to zwyrodnienie kręgosłupa z uciskiem na rdzeń kręgowy, lub zmiany naczyniowe powodujące niedokrwienie kończyny. Sugeruję wizytę u Pańskiego lekarza rodzinnego, który po zbadaniu skieruje Pana do specjalisty w celu leczenia. Pozdrawiam!