Jaka jest przyczyna mojego złego samopoczucia, bólów głowy i drętwienia palców?

Dzień dobry, proszę o pomoc. Jakiś czas temu miałam zrobione badanie EEG, opis orzeczenia: "Zapis o cechach nieprawidłowych w odprowadzeniach skroniowych prawej półkuli mózgu". Jak poszłam odebrać wyniki i zapytałam, jaka może być przyczyna, to lekarz prawie parsknął mi w twarz śmiechem. Mam bóle głowy o różnym nasileniu, czasem zaczyna mnie boleć po południu, czasem już się budzę z nim. A jak są dni, że nie mam tzw. stałego bólu, to przychodzą, jak ja to nazywam, chwilówki - jest to ostry ból, jakby mi ktoś coś ostrego wbijał w głowę lub jakby mnie prąd przechodził. Sa one niespodziewane, w różnych miejscach, czasem ból zatrzymuje się tylko w jednym miejscu, czasem przechodzi przez całą głowę i do tego dochodzi złe samopoczucie. Raz nawet zdarzyło się coś takiego (przy wstawaniu do mojej córeczki), że jak wstałam z łóżka, coś jakby mnie rzuciło na łóżko i miałam uczucie niemocy, nie mogłam się ruszyć, musiałam się zeskrobywać z łóżka, później czułam się oszołomiona dziwnie, nie umiem opisać tego uczucia. Ostatnio zauważyłam, że czasem mam odrętwiałe czubki palców u lewj ręki, mały i sąsiadujący. Proszę o pomoc, podpowiedź, co mam robić, na jakie ewentualnie badania się zgłosić. Z góry bardzo, bardzo dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane dolegliwości wymagają diagnostyki neurologicznej. Konieczna jest wizyta u tego specjalisty z wynikami dotychczas wykonanych badań - m.in. EEG.

Pozdrawiam