Jaka mogła być przyczyna tego jednorazowego ataku arytmii?

Witam. Mam 19 lat. Kilka miesięcy temu miałem dość nieprzyjemną sytuację. Po dość dużym wysiłku fizycznym położyłem się spać, ale tak po około minucie zacząłem odczuwać kołatania serca, polegające na tym, że serce zaczęło dość mocno przyspieszać na kilka sekund i wracać do swojego normalnego rytmu i tak w kółko. Odczuwałem również przy tym duszności. Jakimś cudem zasnąłem, przebudziłem się po godzinie czasu i żadnych objawów już nie odczuwałem. Od tego momentu już nie miałem takiej sytuacji. Miałem robione badanie echo serca i ekg ze względu na pogorszoną wydolność fizyczną i duszności od około roku, ale za każdym razem ta sama diagnoza, że serce jako narząd jest w bardzo dobrej kondycji. Moje pytanie zatem brzmi: jaka mogła być przyczyna tego jednorazowego ataku arytmii? Morfologia, TSH również ok.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli badania wychodzą w porządku, to można podejrzewać, że przyczyną arytmii był wzmożony wysiłek fizyczny. Do takich sytuacji dochodzi również w przypadku braku witamin takich jak sód, potas i magnez, a także w wyniku spożycia dużej ilości kofeiny lub alkoholu.

Ze względu na to, że ma Pan problemy z wydolnością fizyczną, zalecamy okresowe badania u kardiologa, które będą w stanie stwierdzić, czy problem ma charakter przewlekły.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pogorszenie-sie-wydolnosci-fizycznej-a-mozliwe-przyczyny

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-rytmu-serca

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.