Jaka może być przyczyna bólu głowy u 25-latka?

Dzień dobry. Od miesiąca, praktycznie codziennie pojawiają się u mnie bóle głowy. Ból pojawia się w różnych częściach głowy, jednak najczęściej dotyczy zatok czołowych, okolicy ciemienia i potylicy. Po konsultacji z neurologiem zostałem skierowany na badanie krwi (wit. D3) i TK głowy. Badanie krwi wykazało niedobór wit D3, od 2 tygodni przyjmuję po 6000 jednostek dziennie i zauważyłem, że znikły bóle głowy w okolicach potylicy. Ciągle jednak dokuczają zatoki i co jakiś czas bóle w okolicy ciemieniowej. Opis tomografii, który nie za bardzo potrafię zinterpretować: Nie stwierdzono zmian krwotocznych wewnątrzczaszkowych. Kilka b. drobnych ognisk naczyniopochodnych w strukturach głębokich mózgu , gł. po stronie prawej, poza tym nie stwierdzono innych zmian niedokrwiennych ani innych nieprawidłowych ognisk w obrębie mózgowia (pod- i nadnamiotowo). Układ komorowy symetryczny , szerokości w normie, bez przemieszczeń ani zniekształceń. Struktury linii pośrodkowej nieprzemieszczone. Przestrzenie płynowe przymózgowe nieco poszerzone w okolicach ciemieniowych , pozostałenieposzerzone. Zwapnienie w sierpie mózgu. Kości pokrywy czaszki bez zmian urazowych ani innych zmian kostnych. Uwidocznione w badaniu części zatok obocznych nosa - bez zmian , prawidłowo powietrzne. Wyrostki sutkowate o prawidłowej powietrznej budowie komórkowej. Czy z tego opisu wynika coś niepokojącego? Chciałem jeszcze zapytać o kwestię zatok, jest to ból, który pojawia się praktycznie codziennie, oceniłbym go 3/10 (gdzie 10 to bardzo silny), przy pukaniu tego miejsca i schylaniu nie odczuwam dodatkowego bólu. Dodatkowo z rana wodnisty katar, który w trakcie dnia jest śladowy/ustępuje. Z góry dziękuję za pomoc.

Drobne ogniska naczyniopochodne nie powinny występować u osoby w Pana wieku, o ile nie ma Pan czynników ryzyka chorób naczyniowych. Proszę pokazać wynik neurologowi, konieczne jest pogłębienie diagnostyki neurologicznej np o badanie MR głowy, wykluczenie przetrwalego otworu owalnego PFO. Do rozważenia diagnostyka szpitalna.
Pozdrawiam
Magdalena Nowaczewska