Jaki jest powód zawrotów głowy i uczucia głodu u osoby leczącej się na nerwicę?

witam mam 30 lat i od jakiegoś czasu czuję się zle.Mam zawroty głowy nudności chodzę jak pijana i w ciągle chce mi się spać.Nie mogę normalnie funkcjonować na niczym się skupić.Robiłam wszystkie badania odwiedziłam neurologa kardiologa lekarz rodzinny i wszystko jest ok.Do tego wszystkiego doszedł ogromny apetyt w ciągle jestem głodna jak tak dalej pójdzie tą będe gruba jak balon(a jestem szczupła 170.63kg)Leczę się na nerwice od 3 lat.proszę o radę bo oszaleje.To coś nie daje mi żyć.

Należałoby oznaczyć stężenie cukru, gdyż może dochodzić u Pani do wahań stężenia cukru we krwii.
Zbyt niskie stężenie cukru może dawać objawy takie jak uczucie głodu, wzmożone pragnienie, zawroty głowy, osłabienie, drżenie rąk, natomiast w wypadku zbyt wysokiego stężenia może pojawiać się senność.

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Dzień dobry. Jeżeli badania wykluczają przyczynę ze strony medycznej to bardzo możliwe, że należy jej szukać w sferze funkcjonowania psychologicznego. Wspomina Pani, ze leczy się na nerwicę. Co to znaczy? Przyjmowanie leków czy udział w terapii? Farmakoterapia jedynie oddziałuje na objawy, najczęściej jednak ustępują one na czas, w którym Pacjent przyjmuje leki i trudności wracają po ich odstawieniu. Jeżeli jednak w dłuższym czasie leczenie odbywa się tylko przy pomocy leków, to może okazać się, że nasz stan się pogorszy niezależnie od ich przyjmowania, bo nie wprowadziliśmy zmian przy pomocy interwencji terapeutycznej. Jeśli dotąd nie podjęła Pani terapii, wygląda na to, że to może być jedyna wskazówka, jakiej mogę udzielić. Jeśli jednak jest Pani pod opieką terapeuty to proszę zgłosić się opisując sytuację. Być może wskazane będą inne metody pracy, ale o tym bardziej szczegółowo powinien już opowiedzieć specjalista, z którym Pani się spotyka. Pozdrawiam.