Jaki sport mogłabym uprawiać?

Dzień dobry. Moim problemem jest duża wada wzroku (-15 dioptrii w wieku 22 lat). Przeszłam też dwie skleroplastyczne operacje obu oczu (w wieku 5 i 6 lat). Wada się zatrzymała, ale niestety nie jest możliwa jej laserowa korekcja. W każdym razie nigdy jakoś szczególnie nie miałam styczności z aktywnością fizyczną, na zajęcia z wychowania fizycznego miałam zwolnienie lekarskie. Wszystko przez to, że przy większym wysiłku grozi mi odklejenie siatkówki oka. Doszłam jednak do wniosku, że chciałabym choć trochę się poruszać, szczególnie że mam siedzącą pracę. Nie jeżdżę na rowerze, nie pływam, ponieważ nie umiem i nie ciągnie mnie też do tego typu aktywności. Jaki sport mogłabym uprawiać? Zastanawiam się nad siłownią (jakie ćwiczenia będą w moim przypadku bezpieczne?), a może i tańcem... Sama nie wiem, więc byłabym wdzięczna za pomoc i ewentualne propozycje.

Dzień dobry,

W przypadku Pani wady wzroku możliwe są takie wszystkie ćwiczenia ruchowe : zumba, streching (rozciąganie) aerobic, pilates, callanetics cardio dance , aerobic dance, ćwiczenia na stepie, ćwiczenia cardio, ćwiczenia na bieżni oraz taniec

Są to najbezpieczniejsze ćwiczenia, oczywiście może być pływanie i rower.

Ze względu na to że napisała Pani że nie zakwalifikowano Panią za zabieg korekcji laserowej raczej odradzałabym siłownię- dźwiganie ciężarów. Dokładna kwalifikacja byłaby na wizycie okulistycznej- badania dna po kroplach.