Jakie badania powinna wykonać osoba z nierównymi źrenicami?

Witam, jestem 25-letnim chłopakiem i mam problem ze źrenicami. Czasami, a nawet często coś z nimi jest nie tak. Prawa źrenica jest większa od lewej. Czasami zdarza się, że pulsują obie (zwężają się i rozszerzają, głównie zauważyłem to, patrząc w lustro, gdy słońce było intensywne). Byłem już u okulisty i okulistka dostrzegła, że źrenice są zbyt rozszerzone, ale ze wzrokiem wszystko było jak należy więc skierowała koniecznie do neurologa. Udałem się tam, neurolog stwierdził anizokorie i przepisał lek na depresje (nie pamiętam nazwy). Wcześniej występowało przy zasypianiu pulsowanie jakieś w głowie, teraz ten problem dokucza nie aż tak jak wtedy, ale też zdarza się. W trakcie dnia źrenice nie są cały czas takie, są też i normalne, choć głównie w prawej dostrzegam coś nie poprawnego. Ogranicza to trochę moje funkcjonowanie, choć jestem w pełni świadomości. Dodam jeszcze, że mam tatuaż, ale wykluczałbym go, gdyż długo po zrobieniu mój problem się zaczął, a był on robiony w dobrych warunkach i goił się bardzo dobrze. Dużo czytałem i szukałem informacji na ten temat, myślę też dużo o tym i to też pewnie nieco nakręca mnie na kontrole tego, że może być to jakaś nerwica lękowa czy coś, choć nie wiem, gdyż nie wyczuwam w sobie mocnych nerwów, może depresja, można gdybać i gdybać, dlatego chcę się spytać specjalistów albo ludzi znających temat o radę gdzie powinienem się skierować z tym i jakie badania porobić ewentualnie, aby się czegoś dowiedzieć?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuje panu za kontakt :)

Po zapoznaniu się z zaprezentowana przez Pana obszerną relacją, wskazana byłaby osobista konsultacja w Poradni zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz ewentualnego leczenia psychoterapeutycznego (w ramach NFZ-tu - bez skierowania albo prywatnie).

Życzę Panu tylko satysfakcjonującego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605