Jakie badania w kierunku wystąpienia skutków ubocznych po Encorton

Witam serdecznie. Jako dziecko brałem encorton na astmę. Nie miałem wielkich problemów z wagą w wieku dojrzewania (gdy byłem mały byłem bardzo gruby), ale później już w miarę sie to unormowało (nie mam typu budowy atlety ale nie jestem przy kości). Ale mam obecnie 25 lat, do tego wieku żadnego prawie zarostu (obecnie jest troszkę lepiej), straszne problemy z przyrostem masy mięśniowej i duży problem z oponką na bokach. Jakie badania powinienem wykonać aby wykluczyć skutki uboczne encortonu?

Witam,

Z uwagi na zgłaszane przez Pana objawy sugerowałbym oznaczenie rano z krwi żylnej:testosteronu, LH, FSH, TSH, kortyzolu (najpóźniej 8:00 rano) i ACTH. Jeśli będą jakieś odchylenia proszę udać się do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz