Jakie ćwiczenia można wykonywać przy chorym kręgosłupie?

Chce schudnac, ale mam chory kregoslup. Jakie moge wykonywac cwiczenia by go nie narazic na uraz. Mam 22 lata, 182 wzrostu i waze 85 kg. jem w biegu szybko, czasami sniadanie kolo 11, obiad 16 kolacja 22. Wiem ze to za duzo, lubie sport na odcinku L1/L2, L3/L4, L4/L5 i L5/S1 szerokopodstawna protruzja tarczy miiedzykregowej z uciskiem na struktury worka oponowego z obustronnym ograniczeniem otworów miedzykregowych.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zastosować dietę redukcyjną aby odciążyć kręgosłup i udać się do fizjoterapeuty aby dobrał odpowiednie ćwiczenia.

Pozdrawiam