Jakie istnieje ryzyko po poronieniu?

W 10tc zaczełam krwawić. Stwierdzono puste jajo płodowe. Było to 27.04 i jeszcze tego samego dnia poroniłam. Nastepnego dnia miałam usg i lekarz na izbie przyjeć stwierdził ,że nie potrzebuję ani zabiegu ani tabletek poronnych oraz że nie muszę nawet przychodzić na kontrolę. Dostałam jedynie metronidazol w dawce profilaktycznej ,nie leczniczej.Po jakim czasie mogę być pewna ,że zagrożenie minęło. Przeziębiłam sie,mam ok 37 stopni. Juz nie krwawie ale dwa dni temu lekko pobolewala mnie macica.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli nie ma żadnych dolegliwości to znaczy że wszystko przebiega prawidłowo. Jeśli ma pani jakieś wątpliwości, obawy sugeruję jednak wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam